Riga 2011

Ve středu 20.4. odjeli brankář R.Zvědělík, obránci M.Komár a J.Moucha a útočníci P.Patyk, P.Zdvořáček a F.Rubeš na 6-tidenní turnaj do Lotyšska. Cestovali autobusem z Děčína do Rigy přes Polsko a Litvu. Odjezd byl ve 22:00, příjezd na místo v 21:00 následující den s hodinovým časovým posunem.

1.den - Seznámení z městem Riga, hotelem rodičů "Kolonna" a hotelem hráčů "Maritim Riga". Pokoje jsou 2 až 3 lůžkové, luxusně zařízené. V hotelu bydlí 24 mužstev z Lotyšska, Litvy, Ruska, Švédska, Finska, Norska a ČR.

fotky - 1.den

2.den - 1.hrací den jsme hráli 2 zápasy. Proti Norům Sparta Warriors 4:1  (branky: 1x Rubeš - asis. Zdvořáček, Patyk, 1x Zdvořáček ) vyloučení 2x Komár, 1x Rubeš, 1x Patyk, poslední třetinu odchytal Zvědělík. Proti Finům HJK Blue 8:0 (branky: 3x Patyk - asis. Zdvořáček , Moucha) vyloučení 1x Komár, dvě třetiny odchytal Zvědělík.

fotky - 2.den

fotky od agenta M.

3.den - 2.hrací den jsme hráli 3 zápasy. Proti Švédům Skogsbo S.K. prohra 2-3, vyloučení 1x Rubeš, poslední třetinu odchytal Zvědělík. Proti Finům Karhu Kissat Cats prohra 0-2, celý zápas odchytal Zvědělík. Filip Rubeš se při rozcvičce zranil (zlomený prst u nohy). Do třetího zápasu nenastoupil. Proti Finům Lapuan Virkia výhra 4-2 (branky: 2x Patyk - asis.Patyk).

fotky - 3.den

4.den - 3.hrací den jsme hráli 3 zápasy. Proti Lotyšům EVHS Kronus prohra 2-4, celý zápas odchytal Zvědělík. Proti Finům 3B Porin Assat prohra 1-2 (asis. Zdvořáček,Moucha) vyloučení 1x Komár. Proti Finům Loiman Rockets výhra 6-0 (branky: 1x Patyk - asis. Komár, Zdvořáček) vyloučení 1x Moucha, celý zápas odchytal Zvědělík.

fotky - 4.den

5.den - 4.hrací den jsme hráli 1 zápas o celkové umístění. Proti Finům HJK White prohra 0-2, což znamená 14.místo z 24 mužstev. Celý turnaj jsme měli smůlu v tom, že jsme neproměňovali jasné šance a tím nebodovali. Chybělo nám i trochu štěstí. V základní skupině nám o jeden bod utekla účast mezi první osmičkou a tudíž jsme hráli o umístění do 16.místa. Myslím, že nešlo úplně jen o hokejový turnaj, ale i o poznání jiné země a zvyků, což se nám fanouškům hodně líbilo. Doporučoval bych i jiným rodičům, aby tento zážitek v budoucnu prožili. Mohli by si i porovnat mezinárodní hokejovou scénu a udělat si obrázek o svých dětech!!! Riga je nádherné město.